21 лют. 2018
21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Традиційно в Шилівській ЗОШ І – ІІІ ступенів пройшли заходи під гаслом «Моє диво калинове, кохана українська мово!».

Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

Відбулись тематичні уроки української мови «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є…»  В рамках святкування  вже вкотре відбувся «диктант єдності», всі бажаючі навчально-виховного процесу взяли участь у написанні.

Учні 6 класу(класний керівник Лукашова В.Я.) випустили стінгазету  до Міжнародного дня мови «Любіть Україну».

Мовознавчий турнір  «Я люблю Україну» між командами учнів 9-11 класу, який провели учитель української мови Блашнікова О.Ф та педагог – організатор Блашнікова Д.С., був цікавим як для учасників, так і для глядачів. «Славетні українці», конкурс «Подорож картою України», «Мовний конкурс» та багато інших випробувань стали пізнавальними для учасників. Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

Та й це ще не всі події визначного дня у школі. Завідуюча шкільною бібліотекою Динник О.М. презентувала для учнів  початкової  школи  усний журнал «Невичерпна духовна скарбниця».

Протягом дня тривала акція «Знищимо суржик», де учні активно записували усі слова, які забруднюють їхню мову. Знищуючи папірці із «суржиком», учні наголосили на тому, що мова – запорука існування народу, нації, тому саму їхньому поколінню випало складне і відповідальне завдання : відродити українську мову, українську державність, націю.

Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!