Тиждень права у Шилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

14 груд. 2018
Тиждень права у Шилівській ЗОШ І- ІІІ ступенів

На виконання  розпорядження КМУ від 26 вересня 2018 р., також з нагоди 70 – річчя проголошення Загальної декларації прав людини у Шилівській ЗОШ І-ІІІ ст.. з 10 по 14 грудня 2018 р. було проведено тиждень права.

Всі заходи були спрямовані на підвищення обізнаності учнів щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту. Тиждень було урочисто розпочато на загальношкільній  лінійці .

Директор школи Шевкун А.І. привітала юних громадян  з річницею прийняття Загальної декларації прав людини, наголосила про права , свободи  і обов’язки , що гарантуються Декларацією, їх практичну  реалізацію у сучасному сіті  і у нашій школі зокрема . Запросила учнів, педагогів і батьків прийняти активну участь у різноманітті правових заходів.  Після лінійки діти відвідали  підготовлену бібліотекарем  Динник О.М. книжкову виставку – застереження «Я маю право! Знаю! Дію! Захищаю!». Шилівські школярі , як і всі українські школярі,  взяли участь у Всеукраїнському уроці «Права людини». Розробили для цей урок учитель правознавства Лукашова В.Я. та ЗНВР  Кабаєва Л.І. Заняття пройшло цікаво, а головне  - діти отримали позитивні емоції , бо найважливіше, що вони усвідомили, що права людини не потрібно купувати, заробляти, унаслідувати , вони належать людям просто через те , що вони – люди. Отже, належать і їм. Класні керівники Сердюк О.В. та Лукашова В.Я. зібрали своїх вихованців за круглим столом «Права людини понад усе»  ( 10 кл.) і «Станція призначення – життя» (8-9 кл.). Заходи були спрямовані  на розширення знань школярів про декларовані в Конституції  Україні права, свободи та обов’язки людини  та громадянина , а також виховання в учнів патріотизму, поваги до рідних , однокласників, учителів.  Також із учнями 7 – 9  класів було проведено заняття з елементами тренінгу «Ми – майбутні політичні лідери». Заняття стало надзвичайно цінним для учнів,бо  на ньому  вихованці навчилися рішучості і сміливості у прийнятті рішень, відповідальності, політичної незалежності, твердості характеру, безкомпромісності. Не залишились осторонь і найменші громадяни  школи. Педагогами – організаторами( Нагач К.Г., Батицька А.І.) , класними керівниками  організовані і проведені виховні бесіди «Учуся захищати себе», «Права людини у вільній країні». Діти дізналися назви державних органів і установ, які опікуються правами дитини, висловлювали своє ставлення до їх прав і обов’язків  у їхньому житті. Заходи закінчилися  конкурсом малюнків « Я і мої права». На останок тижня було проведено  загальношкільні батьківські збори «Права і обов’язки  батьків в освітньому процесі», які  дали можливість директору школи та батькам під час довірливої розмови  розглянути питання « Як діяти?, чому діяти?»