100 років В.Сухомлинському

28 вер. 2018
Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний... В.О. Сухомлинський

В.О. Сухомлинський

28 вересня з нагоди вшанування 100 - річчя від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського у Шилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  пройшли заходи,які не залишили осторонь жодного учня, жодного педагога.

Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя в сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича з кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.  У цього приводу у шкільній бібліотеці  облаштована виставка «Учитель радості і добра», а учителі школи з цієї нагоди провели педагогічні читання «Сухомлинський і школа ХХІ ст.». Учителі обмінялися думками про застосування на практиці спадщини відомого педагога, ідеї якого актуальні й сьогодні.
Проведен
і читання сприяло удосконаленню рівня педагогічної майстерності, ерудиції і компетентності, підвищенню їх методичного рівня проведення уроків

Для  молодших школярів  пройшли виховні години «Людина починається з добра» та організована виставка малюнків «Дорогою добра», в ході яких діти ознайомились з літературною спадщиною видатного педагога, з його оповіданнями  та казками. Школярі  ще раз переконались, що такі поняття,  як милосердя, чуйність, доброта, співчуття, розуміння є дуже актуальними в будь – який час  і життєво необхідними для кожної людини.Учні середньої та старшої ланки взяли участь у конкурсі творів ( за мотивами оповідань В.Сухомлинського).

Учні 5 і7 класів разом з класним керівником  здійснили  подорож до читацької скарбнички Василя Олександровича, видатного письменника, мудрого вчителя, директора школи, доброго сина і тата.
Протягом
усієї виховної «Штрихи до портрету В.Сухомлинського» учні зробили висновок, що Сухомлинський дійсно жив і творив для людей. Він хотів, щоб з маленької дитини виросла справжня людина, яка б піклувалася про свої рідних, поважала друзів і любила Батьківщину.

Сьогодення вимагає від педагогів переосмислення багатьох освітніх цінностей. Те, що сьогодні ми називаємо інтерактивною методикою, В.О. Сухомлинский впроваджував багато років тому. Тому нині є актуальним звернення до гуманістичних основ педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського, до його новаторських здобутків.