День українського добровольця

14 бер. 2024
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань, для учнів початкової школи Шилівської філії пройшла виховна година «День українського добровольця».

Сьогодні, 14 березня, в Україні відзначають День добровольця - це свято започаткували у 2017 році. 10 років тому, на тренувальну базу в Нових Петрівцях під Києвом вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону.

Загалом у воєнному конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. У перші тижні повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році майже 100 тисяч добровольців вступили до лав Сил територіальної оборони ЗСУ. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, вже з нової історії України – легіон українських Січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини і Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС тоді записалося майже 20 тис. добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС.  Сьогодні день відважних захисників і захисниць, які добровільно, за покликом серця, керуючись внутрішніми цінностями й принципами, взяли до рук зброю та стали на захист України, для  боротьба за нашу незалежність і суверенітет — це честь".

Тому сьогодні особливо важливо подякувати  захисникам й захисницям  за відданість і подвиг, мужність та витримку, за те, що наближають нашу Перемогу! Вічна шана та вічна пам’ять  тим, хто віддав своє життя заради вільного майбутнього! Ми завжди пам’ятатимемо наших Героїв!