Всесвітній день води

22 бер. 2024
Метою проведення заходу, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів) (World Water Day) Метою проведення заходу для учнів початкових класів Шилівської філії Добропільського ОЗО «Шилівська початкова школа – заклад дошкільної освіти», які присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня як Всесвітнього дня водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі. З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день водних ресурсів.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

– сприяти вжиттю відповідних заходів для розв’язання проблеми забезпечення населення питною водою;

– інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

– залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

Цей день дає унікальну можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Щороку в цей день озвучується нова проблема, пов’язана із забрудненням водних ресурсів на планеті й лунає заклик до її розв’язання.

Саме збалансоване використання водних ресурсів до­поможе зберегти водні екосистеми ,  а також вжити заходів щодо боротьби зі зміною клімату, а також сприятиме поліпшенню виробництва продуктів харчу­вання й енергії, забезпеченню економічного зростання.