Міжнародний день танцю

29 квіт. 2023

Хто з нас не любить танцювати? Жодне свято не обходиться без танців. І хай не всі вміють танцювати, але безумовно одне: краса танцю зрозуміла всім.

Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям. А ще він виховує, вчить культури поведінки. Танці – це емоційна насолода, яка піднімає настрій. Танець, незалежно від стилю і напряму, є міжнародною мовою тіла, зрозумілою людям будь-яких національностей. За допомогою рухів і жестів у танці відображаються емоційні переживання танцюриста. Цей вид мистецтва налічує багатотисячолітню історію розвитку, і кожна епоха накладала свій відбиток на форму і структуру танцю. Але століття за століттям, в кожній країні, серед людей різних віросповідань танець набував все більшої і більшої популярності.

Цей колаж, присвячений танцям народів світу, допоможе поринути у чарівний світ танцю.

За допомогою танців людина висловлює свої думки, почуття, які вона не може проговорити. Людина отримує подвійний психотерапевтичний ефект. По-перше, вона внутрішньо очищується, адже «витанцьовує» те, що накипіло в душі. А по-друге, за допомогою рухів пластика людини ніби промальовує і закріплює свою лінію поведінки, людина стає такою, якою вона хотіла би бути. Учні та вихованці Шилівської філії також долучилися до відзначення цього дня.

За даними Української федерації танцю 20% українців люблять танцювати. Роблять це у гуртках, школах, студіях, у скверах, підземних переходах чи просто вдома. Причому, з кожним роком все більше українців прагнуть професійно оволодіти майстерністю рухів та ритмів. Для прихильників цього мистецтва танець – це не просто фізичні вправи, а й спосіб пізнання себе і світу. Пропонуємо декілька висловів про це:

«Кожен танець – неповторна історія ваших почуттів.»

«Танець – це праця, але глядачі її бачити не повинні.»

«Танцюючи, людина дозволяє собі бути собою.»

«Головне в танці – пристрасть, танець без пристрасті – лише гімнастика.»

«Танець – єдине мистецтво, матеріалом для якого є ми самі.»

«Танець – поема, в ній кожен рух – слово.»

«Танцюрист – це не той, хто робить рухи під музику. У справжнього танцюриста танцює душа.»

Танцюйте, виражайте себе, показуйте у танці усю свою сутність, живіть в ритмі танцю!