День пам’яті та примирення

8 трав. 2023
8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.

День пам’яті та примирення 8 травня – європейська традиція пам’ятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.

Другий рік поспіль українці проводять цю пам’ятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

Використовуючи інформаційні матеріали до Дня пам’яті та примирення, для учнів та вихованців Шилівської філії проведена виховна година «Ваш світлий подвиг незабутній», під час якої учні не тільки познайомилися із історичними джерелами та фактами про події Другої світової війни, але й разом із педагогами виготовили символ пам’яті – мак. Бо з 2014 року символом пам’яті про Другу світову війну є червоний мак. Мак є визнаним у світі символом пам’яті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни. Потім учні та  вихованці с.Шилівка разом із педагогами, старостою Шилівського старостинського округу Н.В.Тютюнник, працівниками Криворізької сільської ради, батьками та односельцями вшанували пам'ять загиблих під час Другої світової війни біля братської могили та обеліску , котрий розташований на території с. Шилівки.

День пам’яті та примирення (8 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) не тільки нагадування про страшну катастрофу, а і застереження, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Пам’ятаємо, що Друга світова війна  була страшним лихом для українців. Засвоюємо історичні уроки про те, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію  та  європейські  цінності.

Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну у роки Другої світової війни! Шануємо тих, хто воює за неї сьогодні!