18 трав. 2023
День вишиванки — особливе свято в Україні. Українці вдягають традиційні вишиванки для виявлення гордості за свою національну культуру

Щороку в третій четвер травня відзначається дуже важливе для українського народу свято – День вишиванки. Цей день покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Святкування в Україні включає різноманітні заходи: вуличні фестивалі, паради, концерти, виставки вишивок. У цей день люди демонструють свої вишиванки, виражають свою творчість та вдячність за красу українського мистецтва.

В умовах воєнного стану в Україні не можна проводити марші чи інші масові заходи. Долучитися до свята може будь-хто, одягнувши в цей день вишиванку або інший одяг з українською вишивкою. Тому учні та вихованці Шилівської філії у цей день долучилися до флешмобу «Вишиванка мені личить»  та  відео-презентації  «Народознавча палітра  «Чарівна краса вишиванки»» . Зауважимо, що особливе значення День вишиванки має саме 2023 року - тоді, коли Росія продовжує повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 18 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ. Тому кожен із нас, хто наразі перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.

У цей день хочемо вам побажати миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісної, успішною. Пам'ятайте, що ми – Українці й зможемо все!
Тому одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, як прекрасна та сильна наша Україна та  її символи!

Посилання на відео:https://www.facebook.com/100025501058489/videos/3590183574637129/