Міжнародний день демократії

15 вер. 2023
15 вересня в Україні та світі відзначають Міжнародний день демократії. Це надзвичайно важлива дата, адже більшість розвинених країн на планеті є демократичними. І наша держава ось уже кілька десятиліть рухається шляхом утвердження принципів народовладдя.

З метою формування в учнів європейських цінностей і поширення ідей демократії, 15 вересня в Шилівській філії для учнів проведено  бесіду «Ми – демократи», приурочену Міжнародному дню  демократії.

Класні керівники  розповіли дітям, що демократія – це такий лад, за якого люди вирішують спільно всі найважливіші проблеми, кожен може вільно висловлювати свою думку, а його права захищає закон. А ще – демократичний світогляд притаманний нашому суспільству. Діти  пригадали казки, мультфільми та  художні твори, проблематика яких стосується рівності, свободи, порозуміння, захисту знедолених тощо (іншими словами – демократичних засад). Це казки «Рукавичка» (рівність та співпраця), «Цап і баран» (порозуміння, важливість компромісу); мультфільми «Чіп і Дейл» (захист знедолених), «Як козаки» (взаємодопомога, захист свободи) тощо.

Учителі разом із учнями підвели підсумок про те, що таке демократія, зрозуміли, що в сучасному суспільстві продовжують існувати загрози для демократії, а кожен/кожна з нас своєю поведінкою може сприяти формуванню культури демократії в українському суспільстві.