Батьківські збори на тему: «Щеплення – єдиний метод захисту дітей від інфекційних хвороб»

20 вер. 2023
Впродовж останніх років значно побільшало батьків, які побоюються, а то й відмовляються робити будь-які щеплення своїм дітям. Проте, профілактична вакцинація досі вважається одним із найбільших досягнень медицини.

У Шилівській філії пройшли онлайн батьківські збори на тему: «Щеплення – єдиний метод захисту дітей  від інфекційних хвороб»

Робити чи не робити своєму малюку щеплення - це основне питання, яке постає перед кожною  мамою, тим паче, що останнім часом вони все частіше чують про можливість відмовитись від цієї маніпуляції.

Якщо ж батьки відмовляються від щеплень, то інакше, як прояв безвідповідальності це не можна трактувати.

Метою проведення щеплень є створення умов несприйнятливості до інфекційних хвороб шляхом їхньої імітації. Для цього в організм дитини  вводять ослаблений збудник хвороби. У відповідь на це організм починає виробляти захисні реакції й перемагає штучну хворобу, а «пам`ять» про неї залишається.

Деякі вакцини вже з першого разу забезпечують організму стійкий імунітет. До них належать щеплення від кору та свинки.

Рекордсменом за терміном дії імунного захисту можна вважати щеплення проти правця – понад 20 років.

Нині наша держава забезпечує вакцинацію проти десяти недуг:

• туберкульозу,

• дифтерії,

• правця,

• кашлюка,

• поліомієліту,

• гепатиту В,

• гемофільної інфекції,

• кору,

• краснухи і паротиту.

Всі ці щеплення — безкоштовні.

Профілактичні щеплення – єдиний надійний засіб профілактики інфекційних захворювань.

Вибрати мінімальний ризик – це мудрість, це значить слідувати здоровому глузду та бути нормальними, відповідальними батьками.

Відмовитись від щеплень – означає паразитувати на тих, хто щеплений, на тих, хто своєю свідомістю не допустив епідемії того чи іншого небезпечного захворювання.