День пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932 - 1933 рр.

25 лист. 2023

Однією із найтрагічніших та найтяжчих із них став Голодомор, який тричі вчиняв комуністичний режим. Мільйони безневинних українців були замордовані голодом та померли страшною смертю. Радянська влада намагалась знищити нас як націю, заборонити все українське – мову, культуру, традиції, стерти українську ідентичність. На жаль, історія повторюється. Росія вкотре здійснює геноцид проти українців. Нинішня російська жорстока агресія спрямована на знищення нас як нації, на знищення нашої держави. Але ми ніколи не здамося і не підкоримося російським окупантам. Їм не вдалось та ніколи не вдасться зруйнувати наш дух. Ми обов’язково вистоїмо та переможемо!» Ми пам’ятаємо розповіді, як селян у 1932–1933 роках карали за зібрані на полі колоски, або ж світлини дітей з опухлими від голоду животами. Зараз ці історії накладаються на наш травматичний досвід війни.

Для учнів Шилівської філії відбувся захід, присвячений 90-им роковинам Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні та вшануванню пам’яті жертв голодоморів в Україні. Метою якого є долучення до історії, зокрема, через уроки пам’яті, допомагає дітям відчути  причетність до минулого країни та до спільноти. Під час заходу педагоги наголосили, що Голодомор як геноцид української нації мав колосальні тяжкі наслідки для українців. Проте навіть попри масштаби пережитої травми, втративши мільйони життів, Україна у минулому столітті довела: ми є нацією, яку не можна підкорити навіть тотальним штучно створеним голодом.  Діти переглянули та обговорили мультфільм «Голодний дух», поговорили про цінність хліба, як найдорожчого скарбу людства.

Учні школи спільно з педагогічним колективом згадали трагічні сторінки історії України, долучилися до акції «Запали свічку» та вшанували пам’ять жертв Голодоморів хвилиною мовчання.