День затвердження Державного Прапора України

28 січ. 2024

З метою  розширення знань учнів з національної символіки, ознайомлення з історією і значенням Державного Прапора як символу держави; сприяння формуванню національної свідомості учнів; виховання почуття патріотизму, розуміння своєї причетності до долі України для учнів Шилівської філії проведено вікторину та годину спілкування,приурочену дню затвердження Державного Прапора України а також взяли участь у фоточеленж «Державний Прапор України - святиня нашого народу»

28 січня 1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг як Державний прапор України. Це рішення ознаменувало важливий момент в історії України, символізуючи боротьбу і перемогу нації. Прапор, що складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг — верхньої синьої та нижньої жовтої — уособлює дух української держави, її традиції та незламну волю народу.

Український прапор – це не просто державний символ, це уособлення багатовікової історії державотворення країни, символ національної єдності, честі та гідності. Синій і жовтий кольори мають глибоке історичне коріння, що сягає часів до Хрещення Русі, символізуючи Київську державу. Ці кольори посідали чільне місце в гербах міст Київщини та всієї України.

Синьо-жовтий прапор отримав широке визнання і легальний статус у другій половині 20-го століття. Попри радянські заборони, були випадки, коли прапор піднімали як символ національної ідентичності.

Після здобуття Україною незалежності національний прапор почав з’являтися все частіше, символізуючи новознайдену свободу та суверенітет країни.

День встановлення Державного Прапора України — це важлива подія, яка вшановує історію, культуру та незламний дух української нації. Це день, який об’єднує українців по всьому світу у спільному почутті ідентичності та мети, нагадуючи нам про нашу багату спадщину та безперервний шлях до процвітаючої та вільної нації.