День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лют. 2024
У Шилівській філії для вихованців та учнів пройшов урок мужності «Ти вічний біль, Афганістан», метою якого вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, на якому вшанували учасників бойових дій Шилівського старостинського округу

15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Участь у війні в Афганістані взяли понад 160 тисяч українців. Понад 3000 осіб загинули.

Щороку  цього дня покладають квіти до Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані та вшановують живих учасників. Після Другої світової війни війська Радянського Союзу брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Війна тривала 10 років — з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року.  Пік бойових дій припав на 1984-1985 роки. Війну в Афганістані часто називають загарбницькою війною Радянського Союзу, але для тисяч солдатів-строковиків, які пройшли через цю війну — це було виконання їхнього обов’язку, який на них покладала держава.

У Шилівській філії для вихованців та учнів  пройшов урок мужності «Ти вічний біль, Афганістан», метою якого вшанування громадян України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав,  на якому  вшанували  учасників бойових дій Шилівського старостинського округу: Луганця М.М., Писаренка В.М, Гайдобу А.В., Харенка Г.В., Дугельного В.І, а  також  Кучіна Олександра , Татаренка В.М., яких, на жаль, уже немає серед живих. Учні села Шилівки  разом з учителями та старостою Шилівського старостинського округу  Тютюнник Н.В. привітали учасника бойових дій на території інших держав с. Шилівки  Харенка Геннадія Васильовича , а також передали  вітання усім громадянам  України, які виконували військовий обов'язок на території інших держав.

Тисячі воїнів-афганців одними із перших пішли добровольцями у 2014 році, бо були одними із небагатьох, які мали бойовий досвід. І сьогодні вони захищають Україну від російського агресора. Серед них є герої, що віддали життя за Україну. Нічим не зміряти глибину людських трагедій, психологічних потрясінь, що спіткали людей, які пройшли такий складний життєвий шлях. Ветеранам та родинам загиблих ми висловлюємо сьогодні шану і вдячність. Всім жителям України  щиро зичимо мирного неба, добра та благополуччя.