День Європейських мов у Шилівській ЗОШ І-ІІІ ст.

26 вер. 2018
У Шилівській ЗОШ І –ІІІ ст. відсвяткували Європейський день мов, який не просто нагадує про те, що існує багато мов, але ще й спонукає громадян вивчати їх. Знати як мінімум ще одну мову – це не просто норма в сучасному світі, але й необхідність.

Учасники літературної студії  разом зі своїми наставниками Блашніковою О.Ф. та Кабаєвою Л.І. провели засідання на тему «Поети і письменники країн Європи». Були підготовлені  тематична  презентація, вікторини «Сім слів – назви твір», «Про мови країн Європи». В них учні познайомилися з творами письменників Європи, розповіли про  історію святкування Європейського дня мов та наголосили на необхідності вивчати іноземні мови.

Керівник вокального  гуртка «Веселі нотки» Адамова Н.В. підготувала для своїх вихованців культурно – мистецьке свято, на якому учні познайомились з музичними творами відомих  європейських композиторів.

Учні 1-2 класів  з радістю  приєдналися до привітань мовами різних країн, взяли активну участь в акції «Скажімо: Дякуємо за мови без кордонів!». Класні керівники Адамова Н.В., Долженко О.І. провели для дітей виховну годину «Подорож Європою».

Школярі  середньої та старшої ланки долучилися до проекту «Європейський день мов» . Допомагали  їм у цьому вчитель історії Лукашова  В.Я.,класні керівники .

Учні 7 класу підготували виховну годину «Євроземля – спільний наш дім», поділилися інформацією про походження європейських мов, про країни, які входять до Євросоюзу.

Для учнів 5 класу була проведена інформаційна година «Прапори європейських країн». А учні 9 класу підготували презентацію «Парад країн  Європи».

Учні 11 класу мали можливість ознайомитися з  цікавою інформацією про  грошові одиниці європейських країн, взяти участь у грі «Детектив».

На уроках іноземної мови учні розповідали про необхідність вивчення іноземних мов, їх важливість та роль у світі. Школярі  із задоволенням брали участь у музичних вправах англійської мовою , здійснили віртуальну подорож до Великобританії.

Для вчителів була організована гра-вікторина «Цікавинки про Європейські країни», спрямована на заохочення до вивчення іноземних мов.

Підготовка та проведення заходів з нагоди святкування  Європейського  дня мов об’єднала  дітей  з різним рівнем знань ,зміцнила співпрацю з їхніми наставниками.

Свято до Дня Європейських мов  пройшло дуже цікаво та весело. Всі учні  отримали заряд позитивної енергії та ще раз переконалися у необхідності дізнаватися якомога більше інформації про Європу, вивчати мови різних народів ,розширювати свій світогляд, ставати полікультурною людиною, бо як говорив відомий німецький поет та драматург Й.В.Гете: «Скільки мов ти знаєш – стільки раз ти людина».